SON DAKİKA

Tanık Gazetesi

 width=

ŞÖHRET ARZUSU

ŞÖHRET ARZUSU
Neval KÜTÜK
Neval KÜTÜK( nksatya83@gmail.com )
Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversite'sinde Eğitim Bilimleri üzerine yüksek lisans yaptı. Bir süre Sosyoloji ve Felsefe Grubu öğretmenliğinin ardından sağlık sorunları nedeniyle meslekten uzaklaştı, sağlığına yeniden kavuştuğu Yoga’ya yöneldi. Halen Yoga Academy'de Yoga Antrenörlüğü yapıyor.
15 Temmuz 2019 - 11:01

Şöhret olmak demek, ün sahibi olmak ve parmakla gösterilmek demektir. Bir insan şöhret sahibi olunca kıskanç kişiler negatif enerjilerini onun üzerine boşaltmaya başlar.

Şöhret olmayı istemek son derece tehlikelidir. Bu sebepten şöhret sahibi insan negatif enerjiyi Değişim Sanatını uygulayarak atmalıdır.

Dünya Değişim Akademisinde 60 ‘ın üzerinde Değişim programı vardır. İçeriğindeki nefes teknikleri, vücut çalıştırma teknikleri ve gevşeme teknikleri kişiyi özüyle temas halinde bulundurur.

Kişi ne kadar ünlüyse içindeki boşluk büyür, eninde sonunda kişiyi psikolojik olarak zedeler. Kişi böylece mutsuz olur ve acı çeker.

Kişi hafifçe ünlendiğinde bile şöhret bağımlılığına maruz kalır. Şöhret bağımlılığından kurtulmanın tek yolu, Değişim Sanatını uygulamaktır.

Şöhret bağımlısı olan insan her an ilgi odağı olma, herkes tarafından görülme, kendini herkese gösterme, olayların merkezinde olma ihtiyacı duyar. Bunun için de çaresizce çırpınır.

Şöhret bağımlısı olduğunda da sürekli ünlü olma ihtiyacı üzerine odaklamamakta ve bu doğrultuda davranmaktadır.

Şöhret bağımlısı insan tatminsizdir, herşeyden sıkılır , sürekli kaygılanır, tepkisel olur, icra ettiği her eylemin bilinmesini ister.

İç dünyasındakileri ifade etmek için dış dünyadaki araçları kullanır  ve dış dünyaya bağımlı olur. Böylece kendisini diğer ünlülerle kıyaslar, onları taklit eder ve taklit bir hayat sürdürür.

 

 losevy 0bulut1
 face0 twitter0 rekban” width=

Türkiye ve Adana'dan hayata ve yaşama tanıklık ettiğimiz haberleri bulacağınız haber portalımızdaki yayınlar kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.