SON DAKİKA

Tanık Gazetesi

 width= koza-ilan1

SORGULA BİLİYORMUŞ GİBİ YAPMA

SORGULA BİLİYORMUŞ GİBİ YAPMA
Bünyamin KIRAÇ
Bünyamin KIRAÇ( bunyamin_kirac@hotmail.com )
Siyasi İletişim Uzmanı Çukurova Üniversitesi işletme ( Ekonomi ), Ankara Üniversitesi ( Siyasi iletişim uzmanlığı ) mezunu. Siyasi danışman olarak çalışıyor
26 Ağustos 2019 - 15:01

Siz “Kapitalist” veya ‘Emperyalist’ sistemi tanımıyorsunuz…

( onlar işine geldiği gibi kılık değiştirir )

Onlar öyle de ya SİZ

“Süpermarketleri” mahalle bakkallarına tercih ettiniz…fabrikanız kapandı işinizde oldunuz hiç bir geliriniz yokken elinize kapitalist sistem bir kart tutuşturdu siz onu beleş zannettiniz marketlerde bol bol ihtiyaç dışı alış veriş yaptınız şu anda burnunuza kadar borç içerisindesiniz… Peki ne yapıyorsunuz siz ?.

Çok katlı apartmanları zenginlik nişanı olarak gördünüz yıllarca atalarınızla aynı mahallede yaşamış komşularınızı terk edip gittiniz artık kimsenin kimsede haberi yok cenazen olsa ancak kapı önüne kurulan çadır ile biliniyor hatta kimse tanımıyor kimdi kaçıncı katta oturuyordu diye sorgulanıyor …Peki ne yapıyorsunuz siz ?.

Çocuklarınız veya siz tam bir İnternet bağımlısı olmuşsunuz İnternet arkadaşınız 5 bin gerçek hayatta hiç yok. Peki ne yapıyorsunuz siz?.

Mahalle okullarında lise okuyup bir çok güzel üniversitede tahsilini tamamlamış kişilerin çocukları bugün özel okullarda özel etüt merkezlerinde ders alıyor neden bir üniversite kazanamıyor hiç araştırdınız mı siz. Peki ne yapıyorsunuz siz ?.

Hergün bir problem olan ülkede açlık sefalet sadece sizin şükür demeniz yüzünde daha çok olmaya başladı zamansız problemli ölümlere bile Allah böyle yazmış dediniz geliştirdiniz. Peki ne yapıyorsunuz siz ?.

Ülkeni fakirleştiren din tüccarlarına inandınız Allah büyük Allah bilir dediniz çocuklarınız ismini bile ilk kez bile duymadığınız ülkelerde şehit verdiniz bunun adına da şehitler ölmez dediniz . Peki ne yapıyorsunuz siz ?

Hergün bir dolu kadın veya çocuk sosyal ve ekonomik problemle karşı karşıya kalıyor cinayetler / hırsızlıklar / fuhuş / uyuşturucu ve bunun gibi bir dolu işler … Peki ne yapıyorsunuz siz ?.

Kaz dağlarında” 200 bin ağaç tecavüze uğrayarak öldürüldü neden… Peki ne yapıyorsunuz siz ,?

Bunlar hep sizin ne olduğunu bilmediğiniz ama bilmiş gibi davrandığınız ( hal ve durum )

Emperyalist ve Kapitalist güçlerle savaşmak kuru ve cılız bir sloganla olmaz / sizler seçtiklerinizi sorgular olmasını istediğinizi gerektiği gibi takip eder aksi bir durumda ceza verebilirseniz işte o zaman mücadele etmiş olursunuz.

Bu ülke bize Mustafa Kemal Atatürk den armağan her karış toprağını tanımanız lazım şayet bilmiyorsanız “siyanür” nedir diye bilenden öğrenin ve her önünüze gelene anlatın yada biz neden fakir bir ülke olduk vatandaş olarak neden yoksuluz derseniz araştırırsanız işte o zaman siz artık savaşçı bir toplum olduğunuzu gösterirsiniz..

Kızmayın niyetim topluma yön vermek değil hatırlatmak…

Saygılarımla

 

 losevy geziblog 0bulut1
 face0 twitter0 rekban” width=

Türkiye ve Adana'dan hayata ve yaşama tanıklık ettiğimiz haberleri bulacağınız haber portalımızdaki yayınlar kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.