STAJYER AVUKATLARA TAM GÜN EĞİTİM MESAİSİ - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

22 Ocak 2021 - 07:28

STAJYER AVUKATLARA TAM GÜN EĞİTİM MESAİSİ

Adana Barosu Staj Komisyonu aylık tam gün eğitim çalışmaları çerçevesinde Gaziantep Barosu mensubu Av. Ömür Taşar “Bono-çek ve icra uygulamalarını” anlattı. 

STAJYER AVUKATLARA TAM GÜN EĞİTİM MESAİSİ
Son Güncelleme :

25 Şubat 2019 - 1:51

 sayfadalogoil

ADANA / Baro Sosyal Tesisleri Konferans Salonunda gerçekleşen programda bilgilendirmelerde bulundu.

Eğitim programına Baro Başkanı Av.Veli Küçük, Genel Sekreter ve Staj Komisyonu Koordinatörü Av. Semih Gökayaz, Yönetim Kurulu Üyesi Av. Furkan Kılıç, Av. Mert Kuşdemir ile stajyer avukatların geniş katılımı ile yapıldı.

“EĞİTİMLERE KATILIM MİNUMUM % 80 OLMALIDIR””

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, yaptığı konuşmasında, haftalık, aylık tam gün eğitim çalışmalarıyla amaçlarının, stajyer avukatlarımızın meslek ilke ve kuralları çerçevesinde hukuk fakültesinde aldıkları teorik bilgileri pekiştirmek, uygulamanın nasıl yapıldığını görmek ve mesleki bilgi ve becerilerinin geliştirilerek hukukçu yetkinliğini kazanmalarını sağlamak olduğunu belirtti 30. Dönemde 4 aylık sürede yapılan eğitim çalışmalarını hatırlattı. 

Av. Küçük, “Bugün göreceğiniz eğitimin konusu icra hukuku içerisinde yer alan satır başları meslek yaşamına başladığınızda gerek alacaklı gerek borçlu vekili olarak ya da üçüncü kişiler adına önünüze gelecektir. Avukatlar, konularına ve dosyasına mutlak suretle hakim olmalıdır. Bir yanını eksik bırakırsa hak kayıpları oluşabilir. Bizler staj eğitimlerine en üst düzeyde katılmanızı bekliyoruz. Bunu sizler için istiyoruz. 19 yıl aradan sonra Adana Barosu ilk defa geçen dönemde devam sorunlarından dolayı staj uzatma uygulamaları olmuştur. Staj eğitimlerine en azından yüzde 80 oranında katılımınız olmalıdır”dedi.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, stajyer avukatlarımızı 27 Şubat Çarşamba günü saat 18.00’de  Seyhan Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenecek Adanalı gazeteci-program yapımcısı Nebil Özgentürk ve sinema sanatçı Menderes Samancılar’ın katılacağı söyleşiye davet etti.

Baro Genel Sekreteri ve Staj Komisyonu Koordinatörü Av.Semih Gökayaz,  eğitim çalışmalarına değinerek, önümüzdeki hafta üç günlük eğitimde tapu sicil işlemleri hakkında stajyer avukat ve emekli tapu müdürü Mehmet Temel’in uygulamalı olarak sunumda bulunacağını, önceki dönem Baro Başkanımız Av. Necati Erdem tarafından Sigorta Uyuşmazlıklarında Tahkimi  anlatılacağını belirtti.

Konuşmaların ardından Gaziantep Barosu mensubu Av. Ömür Taşar sunumuna başladı.

İnteraktif olarak gerçekleşen sunumunun daha verimli olmasını sağlamayı amaçladığını ifade eden Av. Taşar, katılımcıların kendisine istedikleri zaman soru sormanın da yolunu açarak önemli bilgiler aktardı.

Katılımcılara program öncesinde icra iflas ve menfi tespit kitaplarının yanı sıra bono örnekleri, çek örnekleri ve dilekçe örnekleri dağıtıldı.

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl
twittan