Stres ile beslenmek… - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

12 Haziran 2021 - 23:03

Düzce Üniversitesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü Mezunu olup 2.Üniversitesini Anadolu Üniversitesi Kamu yönetimi olarak bitirmiştir. Sanat ve sanatçı yönü daha ağır bastığı için 2008 ‘den bu yana sanatla profesyonel olarak ilgilenmektedir ,Doğu ve Batı Sanatlarını sentezleyerek kendine özgü bir tarz edinmiştir.

Şirvan YÜCEL

Stres ile beslenmek…

Günümüzün vebası olan stres herkes de var. Bu önemli konuyu Dünya Değişim Akademisi’ndeki Değişim Uzmanına sorduk. Bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Stres ile beslenmek…
Son Güncelleme :

20 Mayıs 2021 - 23:13

” Zira geçmiş ile geleceği sürekli düşünen ve şimdiyi kaçıran insan mutlaka gerilmeye başlar. Çünkü kişi geçmiş ile gelecek arasında gerilmiş bir ip gibidir. Peki, çözüm nedir? Şimdiye güvenmektir çözüm.

Zira bir insan şimdiye güvenmediği için geleceği düşünür ve geleceği düşünebilmesi için geçmişe ihtiyacı vardır. Çünkü stresli insanın tüm geleceği tekrarlanan geçmiştir veya geçmişin tekrarlanan stresleridir.

Sokakataki insanların hepsi yorgun görünüyor. Neden acaba? Çünkü hepsi hayatta kalmak için mücadele ediyor ve mücadele eden insan mutlaka stres ile beslenmeli.

İşte stres yorucu bir olgudur. Stres iş bitiricidir ama aynı zamanda insan da bitmiş olur. Zira işi bitirmek için insanın strese ihtiyacı var. Fakat insan işi bitirirken stres de insanı bitirir. O yüzden sokakalarda bu kadar bitkin insan görüyoruz.

İşten sonra işleri bitmiş ama kendileri de bitmiş. İşte bütün mesele iş bitirip kendini bitirmemektir. Peki, insan bunu nasıl yapabilir? Stresi kontrol ederek çünkü kontrolsüz stres insan bitiricidir.

Küresel toplum herkese mücadele etmeyi öğretiyor çünkü başarılı olmak için mücadele etmek gerekiyor. İnsanların yetiştirilişi tamamen rekabet ve çalışma üzerine kuruludur. Herkes farkında olmadan egosunun kuklasıdır ve ego mücadeleyle beslenir.”

Şirvan Yücel

 

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl  boslukicin  chpemek
twittan  boslukicin facetan