TABİP ODASI BAŞKANINA GEÇİCİ GÖREVE TEPKİ - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

2 Ağustos 2021 - 23:56

TABİP ODASI BAŞKANINA GEÇİCİ GÖREVE TEPKİ

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Adana Şube Başkanı Muzaffer Yüksel, Adana Tabip Odası Başkanı Ali İhsan Ökten’in başka ile gönderilmesie tepki gösterdi

TABİP ODASI BAŞKANINA GEÇİCİ GÖREVE TEPKİ
Son Güncelleme :

25 Mart 2018 - 12:03

 olimpiyat

ADANA – Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Adana Şube Başkanı Muzaffer Yüksel, Adana Tabip Odası Başkanı Ali İhsan Ökten’in Adana Şehir Hastanesi’ndeki görevini yürütürken Sağlık Bakanlığı emriyle Kırıkhan Devlet Hastanesi’ne bir aylık geçici görevle görevlendirilmesine tepki gösterdi.
ÖKTEN’E ŞEHİR HASTANESİ’NDE İHTİYAÇ VAR
Adana Şehir Hastanesi Beyin Cerrahi Bölüm Şefi Ali İhsan Ökten’e bu hastanede daha çok ihtiyaç olduğunu savunan Yüksel, şunları söyledi:
“Adana Şehir Hastanesi Beyin Cerrahi Bölümü’nde 8 uzman doktor, 8 asistan doktor var. Asistan eğitimi aksıyor, hastalar da tedavi olmayı bekliyor. Ökten’in geçici görevle de olsa başka bir yere gönderilmesi yanlıştır. Burada yatan asıl neden Ökten’in şef ve öğretim üyesi olması mıdır? Ya da Adana Tabip Odası Başkanı ve SES üyesi olmasından mı kaynaklanmaktadır? Yeni açılan Şehir Hastanesi Beyin Cerrahi Bölümü’nde Beyin Cerrahi Uzmanı, doçent veya profesör var mıdır? Elbette Kırıkhan’da da doktor olmalıdır ancak öncelik kesinlikle Ali İhsan Ökten’in söz konusu hastaneye gitmesi değildir. Çünkü Adana Şehir Hastanesi Beyin Cerrahi Bölümü’nde Ökten’e daha çok ihtiyaç vardır.”
DURSUN YAŞAR ULUTAŞ ÇAĞRISI
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı’nın bu yılki 14 Mart Tıp Bayramı etkinliklerine Adana Tabip Odası’nın davet edilmediğini savunan Yüksel, 14 Mart’ta Adana İl Sağlık Müdürlüğü’nün de Atatürk Parkı’nda herhangi bir tören yapmadığını, Atatürk anıtına çelenk sunmadığını ileri sürdü. Yüksel, öte yandan görevinden uzaklaştırılan Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konsey Üyesi Dursun Yaşar Ulutaş’ın da neden göreve başlatılmadığını sorguladı.

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl  boslukicin  chpemek
twittan  boslukicin facetan