‘TEK-EL’DE OLMAZ… - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

17 Mayıs 2021 - 01:12
Bünyamin KIRAÇ

Siyasi İletişim Uzmanı Çukurova Üniversitesi işletme ( Ekonomi ), Ankara Üniversitesi ( Siyasi iletişim uzmanlığı ) mezunu. Siyasi danışman olarak çalışıyor

Bünyamin KIRAÇ

‘TEK-EL’DE OLMAZ…

‘TEK-EL’DE OLMAZ…
Son Güncelleme :

17 Şubat 2019 - 11:55

-Siyaset ekip işidir “Tek – el” de yapılan siyaset sadece kişiyi sevindirir geride kalanlara enkaz bırakır.

– Günümüzde bir dolu insan doğru siyaset yapmak ister’ o “tekel ci” anlayış gerçek anlamda politika üretip halkı bir araya getirebilecek kadroları sürekli dışarıda bırakır… Ben bilirim tavrı toplumda karşılık bulmaz partiye zarar verir.

– Siyaset yapan “tekel ciler” kendilerine göre kadrolar oluşturarak il veya ilçeleri de teslim almışlar… Oysaki sandık demokrasi deriz sandıklarda bunların yüzünde demokrasi çıkmaz.

– Siyaset yapan “tekel ciler” kadrolu siyaset yapan kişilikleri her daim ön plana çıkartır onların kendilerine her zaman alkış çaldığını bilir oysaki onlar kendilerine insani yönde çok büyük zararlar verdiğinin farkında değiller.

– Siyaset yapan “tekel ciler” bu ülkenin kendine has bir politikası olduğunu unutmuşlar ( hak – hukuk – adalet – emek ) bu ülkede var olmanın asıl gereksinimi buda onların elinde yok oldu.

– Siyaset yapan “tekel ciler” sürekli hata yaparlar yaptıkları hataları / hata değil bir gereklilik gibi halka yayarlar – alkışçıları da sürekli takip içerisinde olurlar halkın olumlu veya olumsuz eleştirileri anlamazlar ama ispiyonculuk eder kin ve nefret yaratır mutlu olurlar…

– Siyaset yapan “tekel ciler” şan şöhret içerisinde yaşarlar ama her yerde halk olmaya çalışırlar halka iyi koşulları değil kötü koşulları anlatırlar sorunları onlarla paylaşırlar çözümü bilmezler ki anlatsınlar sadece biliyorlarmış gibi davranış gösterirler..  halk sadece oy veren bir seçicidir onların yanında – hiç duydunuz mu çok iyi durumdayız her şeyimizi size yani halka borçluyuz diyen!? Siyasetçi.

– Siyaset yapan “tekel ciler” nasıl biter?

1- Siz bilgili olursanız…

2- Siz cesaretli olursanız…

3- Siz hakkınızı sorgularsanız….

4- Siz davanıza inanırsanız…

5- Siz birlik beraberlik sağlarsanız…

6 -Siz eşitlikten taviz vermeseniz…

7- Siz sandıklarda hatır için değil kendiniz için oy atarsanız…

8- Siz benimde hakkım demeyi öğrenirseniz…

9- Siz sizi temsil edecekleri iyi seçerseniz…

10- Siz kişilere fikren yaklaşım gösterirseniz…

11 – Siz haklı ile haksızı bir birinden ayırabilirseniz…

12- Siz ülkenizi ve milletinizi severseniz…

Bunun GİBİ… bir çok madde yazabiliriz.

Bu doğrultuda hareket edilirse bu “tekel ciler” kendilerine yer bulamaz o zaman mecburen yani var olmaları adına birlik beraberliği kabul ederler… Yani her şey senin aynada gördüğün kişilikle alakalı… Sen olmalısın.

 

– Tekel cilere bağlı çalışan birde kendini iş yapar gibi gösterenler vardır defalarca aynı insanlara aynı konuları anlatırlar oysa bu işler öyle yürümüyor kurumsal istatistikler derki ” sürekli gereklilik arz eden görevler tekrar güncelik istemediği sürece 1 defa ya mahsus öğretilir ve konu kapanır”

Boşa zaman harcamak hiç bir şekilde kabul edilir birşey değildir. / O zamanı doğru yerde kullansalar iktidar olmak çocuk oyuncağı.

Sokaklar eğitilmeli hep aynı sandık görevlileri değil / Ülkenin bu duruma gelmesi sokakların bilgili olmamasında dır.

Ülke insanı aç ama neden aç onu bilmiyor İŞTE bu noktada sosyal projeler fikren devreye girmeli sokaklarda halkı ikna edecek çok kolay anlatımlar hazırlanmalı İNANIN SOKAKLAR ŞAŞKIN BİR VAZİYETTE siz bir günde değişim olacağını da zannetmeyin yıllarca sürebilir hiç usanmadan üstüne üstüne giderseniz 1 seçim dönemine kadar ne kadar farklı bir yaklaşımda bulunduğunuzun farkına varırsınız.

bu arada …

– Seçimler yaklaştı kimi kişilerin derdi adayların onlara temsil hakkı vermesini düşünmek olmuş. Meclis üyeliği yani yerel parlamenter olmak isteyenler şu anda belediye başkan adayların yanındalar… Yarın mı bilmiyorum… Bizler her zaman partimizin adayının yanındayız.

– Ben isterim nitelikli / özellikli / tahsilli insanlar meclislerinde bizleri gerçek anlamda temsil etsin. Hayırlı olsun diyelim

– Son söz.

CHP Adana Çukurova ilçe başkanlığı tarafından yapılan Belediye meclis üyelikleri  temayül seçimi usulsüzlük sonucu iptal edildi… Onun arkasında ilçe görevde alındı yeni bir ilçe ataması olmadı…  Çukurova ilçe çok farklı okumuş yazmış değerlendire bilen insanlarla dolu buraya gelecek ilçe başkanı ve yönetimi ” kinci / dinci / ötekileştirici olmamalı…Aklı kendinde kullanımı başkasında olan birileri gelirse sadece zaman kaybı olur… buraya gelecek kim olursa olsun tam bir ideolojik CHP li olmalı… Tahsili ilçeye uymalı – toparlayıcı ve yürekli olmalı… Gerek Belediyesine gerekse halka güven vermeli…. Yolu paraya pula değil halka açık olmalı… aksi durum gereklilik değil zarar verir.

– Bizler gelelim dedik tüm iyilere kulak tıkanmış CHP artık ne zaman evet ya haklısınız demelerini bekliyoruz..

Saygılarımla

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl  boslukicin  chpemek
twittan  boslukicin facetan