TKB Adana’da toplanıyor - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

14 Mayıs 2021 - 01:54

TKB Adana’da toplanıyor

TKB Adana’da toplanıyor
Son Güncelleme :

14 Aralık 2015 - 11:57

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Tarihi Kentler Birliği’nin (TKB) 18–19 Aralık tarihinde Adana’da gerçekleştirilecek toplantısına ev sahipliği yapacak. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın başkanlığını yaptığı Tarihi Kentler Birliği’nin (TKB) Seyhan toplantısının gündem başlığı, “Doğal–Kültürel Miras, Eğitim, Örgütlenme ve tanıtım sürecinde TKB’nin 15 Yılı”

Türkiye genelinde TKB’ne üye belediye başkanlarının ve ilgili bürokratların katılımıyla gerçekleştirilecek zirve toplantısı 18–19 Aralık tarihlerinde Adana Hiltonsa Otel’de düzenlenecek. Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek zirvenin ilk günü akşamı konuklar açılış toplantısı ve akşam yemeğinde biraraya gelecek. Belediye Başkanı Karalar’ın konuşmasıyla başlayacak açılış gecesinde ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen, TKB ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Vali Mustafa Büyük, konuklara hitaben birer konuşma yapacak.

BAŞKAN KARALAR ADANA’YI ANLATACAK

Tarihi Kentler Birliği’nin Seyhan Zirvesi’nin ikinci gününde ana teması “Doğal–Kültürel Miras, Eğitim, Örgütlenme ve tanıtım sürecinde TKB’nin 15 Yılı” olan bir panel gerçekleştirilecek. Panelde ilk olarak Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Türkiye’nin hemen hemen herbölgesinden gelen belediye başkanları ve bürokratlara Adana’yı ve Seyhanı anlatacak.

TKB’NİN 15. YILI TOPLANTISI

Prof. Dr. Metin Sözen’in oturum yöneticisi olacağı panelde; ÇEKÜL Vakfı Genel Müdürü Sevil Yeşim Dizdaroğlu ‘Doğal Miras ve Eğitim’, TKB Genel Sekreteri Sezer Cihan ‘Kültürel konumda güçlendirilen birliktelik: TKB’, ÇEKÜL YDK Üyesi ve Şehir Plancısı A. Faruk Göksu ‘Yeni kavramlar ve yeni stratejiler ışığında örgütlenmede süreklilik’, TKB Danışma Kurulu Üyesi Hasan Özgen ‘Üreterek tanıtım’, ÇEKÜL Kent Çalışmaları Koordinatörü Alp Arısoy ‘Geliştirilen temel kavramların farklı ölçekli yerleşmelerdeki uygulama yöntemleri’ konularında sunum yapacak.

Panel, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Tarihi Kentler Birliği (TKB) Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın birliğin 15 yılının genel değerlendirmesini yaptığı konuşmayla sona erecek. Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, panelin ardından konuk belediye başkanlarına Seyhan’da tarihi dokunun ağırlıkta olduğu bir kent gezisinde rehberlik yapacak.

tkb4

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl  ramazanzeydan  ramazangamze  ramazanvahap  ramazanlutfu  ramazanorhan  ramazanburhan  ramazanilhami  ramazankadin  ramazanremzi  chpemek
twittan facetan