ULUDEF ( ULUSLARARASI DEĞİŞİM FEDERASYONU) BAŞKANI AKİF MANAF İLE SÖYLEŞİ - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

3 Ağustos 2021 - 11:36

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversite'sinde Eğitim Bilimleri üzerine yüksek lisans yaptı. Bir süre Sosyoloji ve Felsefe Grubu öğretmenliğinin ardından sağlık sorunları nedeniyle meslekten uzaklaştı, sağlığına yeniden kavuştuğu Yoga’ya yöneldi. Halen Yoga Academy'de Yoga Antrenörlüğü yapıyor.

Neval KÜTÜK

ULUDEF ( ULUSLARARASI DEĞİŞİM FEDERASYONU) BAŞKANI AKİF MANAF İLE SÖYLEŞİ

ULUDEF ( ULUSLARARASI DEĞİŞİM FEDERASYONU) BAŞKANI AKİF MANAF İLE SÖYLEŞİ
Son Güncelleme :

11 Nisan 2018 - 1:01

 olimpiyat

ULUDEF çok yeni olarak kuruldu ve hemen hiç vakit kaybetmeden faaliyetlerine başladı.  ULUDEF’in kurulma amacını ve projelerini Başkan Akif Manaf’ a sorduk.

BAŞKAN’IM, ÖNCELIKLE ULUDEF NEDEN KURULDU? AMACI NEDİR?

İnsan istese de istemese de içsel ve dışsal olarak sürekli değişime uğramaktadır. İnsanın yaşadığı çevre, bulunduğu ortam, hayat koşulları,  kurduğu ilişkiler,  icra ettiği eylemler sürekli değişmektedir. Ancak insan değişime direnç gösteriyor, oysa hayatın olağan akışı içinde sürekli değişim var.

ULUDEF’ in kurulma amacı, insan bünyesinde değişime direnç gösteren unsurları eritmek ve bunun için hazırlanan özel programları insanlığa sunmak. Uluslararası Değişim Federasyonu yetiştirdiği Değişim Uzmanları ile uluslararası projelerde yer alacak ve Değişim rüzgarını tüm dünyada estirecek.

ULUDEF’ İN PROJELERİNDEN BIRAZ BAHSEDER MİSİNİZ?

Öncelikli olarak bireyin ve toplumun ihtiyacı olan değişimi gerçekleştirecek Değişim Uzmanlarını yetiştirmek. Bunun için tüm alt yapımız var. Her ne kadar ULUDEF yeni oluşum gibi görünse de artık planda 17 yıllık bir tecrübe söz konusu.Değişim projelerimiz başladı bile, pek çok belediye ve kurumla görüşmelerimiz devam ediyor.

Buralarda herkesin ihtiyacı olan çalışmalar yapılıyor ve yapılmaya devam edecek.

DEĞİŞİM KAÇINILMAZ İSE, BİREY VE TOPLUM DEĞİŞIME NEDEN DİRENİYOR?

Değişime direncin pek çok nedeni var, özgüven eksikliği, korkular, alışkanlıklar, başarılı olamama endişesi, güvenlik ihtiyacı, bilgisizlik, değişimin getireceği zarar endişesi vb.Ama daha spesifik açıdan bakarsak değişim isteyen insan iki tür dirençle karşılaşır.

Birincisi, bünyesel direnç. Ikincisi çevresel direnç. Yani bireyin kendi bünyesi ve çevresi değişime direnecektir. Bunlara İçsel ve Dışsal Direnç denir. İçsel ve dışsal değişim direnci korkularla ilgilidir çünkü insan bünyesi her türlü değişimden korkar.

PEKİ BAŞKANIM, DEĞİŞIME DİRENÇ NASIL KIRILACAK?

Değişim direncini kırma aracı kararlılıktır. Zeka uyandığında ve aktif hale geldiğinde kararlılık tavan yapar ve birey her türlü değişim direncini kırar.Değişim ürkütücüdür çünkü mevcut düzen ve alışkanlıklar bir güvenlik hissi verir. Insan bundan vazgeçmek istemez ama değişimin zaruri olduğunu,  onda kaçılamayacağını anladığında değişime teslim olur. İlk önce bireysel degisim gerçekleşir, sonra da toplumsal değişim.Bizim amacımız herkesi değişim hareketine katmak ve değişime olan direnci kırarak insanlığın geleceğini kurtarmak.

DEĞİŞİME BU KADAR DİRENÇ VARKEN ULUDEF DEĞİŞİMİ NASIL GERÇEKLEŞTİRECEK?

Herkes dünyanın değişmesini istiyor, kavgalar, savaşlar bitsin, insanlar mutlu ve huzurlu olsun. Burada altın anahtar, kendini değiştirmektir. Bu, toplumun değişmesine neden olacak çünkü her birey toplumun bir parçasıdır.Topluma sunduğumuz Değişim Programlarını uygulayanlar bilinçli hale gelerek bireyselliğini kazanacak ve toplumda gerçek bir değişim hareketi başlayacak.Herbiri eşsiz olan bireyleri eşit birer robot haline getirmeye çalışıyorlar. Oysa insanlar eşsizdir, robotlar ise eşit.En başta insan bireyselliğini yeniden kazanacak, bunun için de korkulardan, alışkanlıklardan, dayatmalardan özgürleşecek ve kendi olacak.

ULUDEF, 17 yıllık tecrübesi ile her bireyde son derece etkili olan, bu gezegenin en kadim değişim tekniklerini insanlığa sunuyor.Son olarak da şunu söyleyelim: Uluslararası Değişim Federasyonu her yıl 7 Temmuz’ u Dünya Değişim Günü olarak ilan etmiştir. Hayırlı uğurlu olsun…

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl  boslukicin  chpemek
twittan  boslukicin facetan