VATANDAŞA KİŞİLERİ DEĞİL PARTİNIN İLKELERİNİ ANLATMAK YETER... - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

17 Mayıs 2021 - 01:01
Bünyamin KIRAÇ

Siyasi İletişim Uzmanı Çukurova Üniversitesi işletme ( Ekonomi ), Ankara Üniversitesi ( Siyasi iletişim uzmanlığı ) mezunu. Siyasi danışman olarak çalışıyor

Bünyamin KIRAÇ

VATANDAŞA KİŞİLERİ DEĞİL PARTİNIN İLKELERİNİ ANLATMAK YETER…

VATANDAŞA KİŞİLERİ DEĞİL PARTİNIN İLKELERİNİ ANLATMAK YETER…
Son Güncelleme :

08 Şubat 2019 - 19:02

Türkiye’de köklü ve ideolojik ilkeleri olan tek köklü parti CHP’dir.

Yıllardır ülkemizde Siyaset ile politika karıştırılıyor, halkla iç içe yaşadığı alanda büyümesi gereken politika yerini işi kendilerine göre dizayn edenler sayesinde siyasete bırakmış bu durum büyümeden çok küçülmeye sebep olmuştur.

“NEDİR ? Siyaset bir görüş üzerinde bütünleşip temel ilkeleler doğrultusunda sevk ve hakaret etmesi gereken SİYASİ kitlesel kurum” .

“NEDİR ? Politika toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren sosyal, ekonomik, hukuksal. yada kısaca yaşamsal koşullarını rahatlatacak ilkeli ve uzun ileriye dönük sürekli güncel yenilenebilen düşünce ile ilgili ortaya çıkartması gereken uygulanır proje.”

CHP Kökü Kurtuluş savaşına dayanan Padişahlıktan Ulus devlet yaratan insani yada mülkiyet hak ve hürriyet adına Cumhuriyeti kuran tek ideolojik

95 YILLIK parti…

Nedir ideolojik duruşu ? CHP anti-emperyalist, devrimci, ulusalcı, yoksul halkın çıkarlarını koruyan ve çağdaş bir devlet kurmayı amaçlayan bir parti…

İlkeleri

Altı ok…

1-Devrimcilik,

2-Laiklik,

3- Devletçilik

4-Milliyetçilik,

5-Halkçılık,

6-Cumhuriyetçilik,

Şöyle bir içtenlikle bakarsak sürekli güncel olarak politika üretmemize bir dolu kaynak var / günümüzde yapılan kişisel siyaset hırsı ego bu kaynakları hiç bir zaman kullanmaya müsaade etmemiş parti büyümemiş kişileri kendi dönemlerine göre var etmiş yada yok etmiş…

TÜM YURTTAŞLARI İLGİLENDİREN TEMEL İLKELERE BAKALIM…

– Oysaki, sorun belli bu ülkede kişiye yani vatandaşa “Devrimcilik,” gereklimi evet ama toplum devrimcilik ile yenileneceğini bilmiyor hatta terör yaratmaya uygun bir düşünce şekli olarak biliyor bunu bir politika olarak işleyen bir siyasetçi gördünüz mü ?

– Oysaki, sorun belli bu ülkede kişiye yani vatandaşa,” Laiklik,” gereklimi evet ama bunu bir din düşmanlığı olarak görüyor oysa dini bugün olduğu gibi sokak ağzı şekline getirmeyecek tek düşünce şekli Laikliktir yani din ile devlet işi karışırsa bir birine bürokrasi şükür ve rüşvet ile yürür.

– Oysaki, sorun belli bu ülkede kişiye yani vatandaşa,”Devletçilik,” gereklimi evet ülkede ekonomik kalkınma devletin ön görüsü ile oluşur peki nerede fabrikalar ? hepsi elden çıkarıldı bugün durum belli devlet ve vatandaş iflas etmiş.

– Oysaki, sorun belli bu ülkede kişiye yani vatandaşa,”Milliyetçilik,,” gereklimi evet ülkede ne dil, ne ırk nede dine saygı kalmadı model milliyetçilik kavramında ülke yasalarına göre inanç, dil ve din kavramını özgüleştirilmiştir / bugün ne durumdayız kimsenin kimseye saygısı yok ?

– Oysaki, sorun belli bu ülkede kişiye yani vatandaşa,”Halkçılık,,,” gereklimi evet ülkede devletin siyasi rejimi, halk tarafından ve halkın menfaatine kullanılır. peki bugün bir işe girmek veya devlette hakkını müdafaa etmek ne kadar zor değil mi torpil ve rüşvet diz boyu olmuş.

– Oysaki, sorun belli bu ülkede kişiye yani vatandaşa,”,Cumhuriyetçilik,” gereklimi evet ülkede egemenliğin halkta olduğu devlet yönetimi demektir. Cumhuriyet, demokrasinin bir uygulama şekli olup halkın kendi kendini yöneterek, yönetimde söz sahibi olduğu rejim demektir. peki bugün var mı bu güzellik…kimler kimleri yönetiyor.. halk hiç sayılmış .

Bizi yönetenler Sizler ve bizden sonrakiler CHP içerisinde sürekli kişileri tartışır sürekli bu yönde dedikodu yaparlarsa perdesini size aralamak isteyen vatandaş tamamen perdesini kapatır… örgütlü toplum oluşturmanın yolu toplumun haklarını ona iyi anlatmaktan geçer, yani bir üye gelip partiye kayıt olmak istiyorsa bu iş bulmak için değil ülkeyi kötülerden kurtarmak için olmalı siz yönetenler bu konuyu daha derin anlatmanız gerekli.

Ülke ekonomik ve Sosyal çöküntü içerisinde kurtulması lazım yapılan hatalar kurtuluş mücadelesi veren seçmeni yıldırmadı onlar her zaman partilerinin iktidar olmasını istiyor siz yeter ki kendinize çeki düzen verin.

Halkı anlamak lazım / halk hesap sormak ister halk haykırmak ister halk sorgulamak ister bunun yolunu açacak kadrolar oluşturulmalı her ay halk kapalı salon toplantıları ile bilgilendirilmeli.

Yerel seçimler çok önemli kimsenin algısı ile hareket etmeden Adayların yanını nitelikli kişilerle doldurup iktidara bir ders vermek lazım… parti örgütleri her seçim zamanı kişilere endeksli siyaset yaptığı için çalışmalarda eksik kalıyor, oysaki adayların toplumla buluşma, kaynaşma ve nitelikli tartışma ortamlarını ilçe örgütleri yapar bu eksikler bir daha ki seçimlerde olmaması lazım.

Son söz

Seçilmişler Siz ideolojinize ve ilkelerinize sahip çıkıp her koşulda kendinizi güncellerseniz HIRSIZ – ARSIZ – NİTELİKSİZ – ÖZELLİKSİZ – KİŞİLİKSİZ insanlar sizden uzak durur bunu yapın iktidar olmak bu iktidar karşısında çocuk oyuncağı.

Saygılarımla

 

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl  boslukicin  chpemek
twittan  boslukicin facetan