SON DAKİKA

Tanık Gazetesi

 width=

YALNIZLIK KORKUSU

YALNIZLIK KORKUSU
Neval KÜTÜK
Neval KÜTÜK( nksatya83@gmail.com )
Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversite'sinde Eğitim Bilimleri üzerine yüksek lisans yaptı. Bir süre Sosyoloji ve Felsefe Grubu öğretmenliğinin ardından sağlık sorunları nedeniyle meslekten uzaklaştı, sağlığına yeniden kavuştuğu Yoga’ya yöneldi. Halen Yoga Academy'de Yoga Antrenörlüğü yapıyor.
02 Aralık 2019 - 14:45

İçsel boşluk insanları yalnızlığa ve korku karanlığına sürükler. Korku, boşlukla ilgili değildir, korku yalnızlık hissettirir. Bu his de yok oluş hissi doğurur.

İnsanlar yalnızlık hissinden ve bu hissin verdiği yokluk duygusundan kurtulmak için gün içinde birçok kendinden kaçış yöntemleri bulurlar. Kendilerini unuturlar ve daha çok yalnızlık batağına sürüklenirler. Gün içinde saatlerce televizyon başında zaman harcar ve neredeyse akşama kadar bilgisayar oyunları oynarlar. Insanlar içindeki boşluktan kaçmak için bilgisayar ekranlarına dalar ama bilgisayar kapatılınca da daha derin bir yalnızlık hissederler.

Hissedilen her bir boşluktan sonra insan ne kadar kendinden kaçarsa, bir nevi zevk almaya çabalarsa içteki boşluk hissi ve acı daha da artar. O zaman ne yapılmalıdır? Insan o an durarak iç dünyasını gözlemlemeli ve o hisse neden olan şeyi bulmalıdir. Yani sorunun farkına varmalıdır, aksi halde sorun daha da artar.

Dünyasal yalnızlık acılara, tek başınalık hissinin verdiği varoluşsal yalnızlık ise mutluluk ve hazza neden olur. Varoluş ile uyum içinde olan insan asla yalnızlık hissetmez, o tüm canlı varlıklarla kendini bütün içinde hisseder. Bu bütünleşme sayesinde de içindeki koşulsuz sevgisini herkese akıtır. O yüzden dünyasal yalnızlık aşılıp , varoluşsal yalnızlığa dönüş yapılmalıdır.

Yalnızlığın verdiği huzur, coşku, hazzı tadan kişi kendisiyle olmak ister ve yalnız olmaktan acı duymaz.  İçsel boşluk içinde olmak, yanılgı içinde olmaktır.  Yalnızlığı aşan kişi,  varoluşun canlandırıcı coşkusunu yaşar. Varoluşsal tekbaşınalık cesaret ve pozitiflik içerir çünkü özden gelen farkındalık ışığı, dünyasal yalnızlığın hissettirdiği korku ve karanlığı dağıtır. 

Yalnızlıktan kurtulmak elinizdedir. Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Değişim Teknikleri her gün uygulandığında,  içsel simya yöntembilimi tüm bünyeye nüfuz ettiginde artık özle temas içinde bulunulur. Yalnızlık aşılır ve mutluluk veren tekbaşınalık yaşanır. 

Nefes ve bilimsel tekniklerle uygulanan nefes çalışmaları sayesinde kendinizle olmak artık acı değil, keyif verecek!

Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Değişim Programları sayesinde yalnızlık korkusundan  özgürleşecek ve yalnızlığı tek başınalığa dönüştürebileceksiniz. Tek başınalığın tadını çıkarabilecek ve kendinizle kalmaktan mutlu olacaksınız. İçsel dünyanızı keşfedecek ve kendinizle yüzleşeceksiniz. Hatalarınızı görecek ve aynı hataları tekrar yapmayacaksınız. Nefes çalışmaları ve özel seçilmiş duruşlar ve gevşeme teknikleri ile içinizdeki yıkıcı potansiyeller yapıcı potansiyellere dönüşecek. Yalnızlıktan korkmayacak , kendinizle bütünleşeceksiniz. Bu tamlık hali de, size gerçek mutluluğun kapılarını açacak.

Yalnızlık korkusundan Özgürleşme Değişim programı sayesinde, yalnızlığı tek başınalığa dönüştürün ve içinizde hissettiğiniz boşluk tamlık ve birlik haline dönüşsün.

Neval Kütük

Dünya Değişim Akademisi

Değişim Uzmanı

www.dunyadegisimakademisi.com

nevalkutuk77@gmail.com

 losevy 0bulut1
face1 twit1 rekban” width= koprusu300X250 seyhankorona rama2020” width=

Türkiye ve Adana'dan hayata ve yaşama tanıklık ettiğimiz haberleri bulacağınız haber portalımızdaki yayınlar kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.