SON DAKİKA

Tanık Gazetesi

YAŞAM YOLU

YAŞAM YOLU
Neval KÜTÜK
Neval KÜTÜK( nksatya83@gmail.com )
Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversite'sinde Eğitim Bilimleri üzerine yüksek lisans yaptı. Bir süre Sosyoloji ve Felsefe Grubu öğretmenliğinin ardından sağlık sorunları nedeniyle meslekten uzaklaştı, sağlığına yeniden kavuştuğu Yoga’ya yöneldi. Halen Yoga Academy'de Yoga Antrenörlüğü yapıyor.
03 Ocak 2020 - 14:37

Yaşam akışı gizemli ve değişkendir, değişkenlik de devamlılıktır. Devamlı ve sürekli olan şeyler sürekli değişir Plansız yaşam keyiflidir, yaşamı güvenceye alamazsınız. Yaşam risk içerdiği zaman doya doya yaşanır.

Aynı yaşam akışında iki kere olamazsınız o yüzden fırsatları iyi yakalamak ve her anın tadını çıkarmak gerekir. Bunun için gözlemci olmak ve farkında olmak gerekir. Yaşam akışı dalgalı ve sürprizlerle doludur. Yaşam yolculuğunun güzelliği macera dolu olmasıdır. Bu akış müzik, dans, şiir ile doludur.

Yaşamda güvence arayanlar yaşamın güzelliğini göremezler ve hiçbir şeyi merak etmezler. Merak kaybolduğunda yaşamın anlamı da kaybolur . Kişi yaşayan ölüye dönüşür. Merak, gerçek yaşamın başlangıcıdır. Yaşam akışı, yaşam gizemini yaşatır.

Yaşamı elde etmenin yolu hazır reçetelerden geçmez, hazır cevaplar gerçek mutluluğa ulaştırmaz. Güvenli bir yaşam kalıbı yoktur. Yaşamı belli kalıba sokamazsınız, gerçek dışı öğretilerle dolu yaşam ölüdür. Önemli olan gerçekdışı kalıpları kırmaktır. Artık özgürce yaşamanın zamanı gelmiştir, yaşamı özgürce yaşamak için gerçek dışı ideolojilerden, öğretilerden uzak kalmak gerekir.

Dünya Değişim Akademisindeki Değişim Sanatı teknikleri ile ikinci kez doğumu yaşayabilir ve özgürleşebilirsiniz. Böylece eski sıkıcı yaşamdan kurtulabilir ve yepyeni ufuklara yelken açabilirsiniz . Yaşamın kanatlarını takarak özgürce uçabilirsiniz. Yaşamsal potansiyellerinizi uyandırmak için size dayatılan inançlarını, prangaları kırın. Yaşamınızın değerini bilin. Zekanın uyanması, aynı hataların tekrarlanmamasını sağlar.

Yaşamdan ders alan kişi, hatalarını görür ve aynı hataları yapmaz. Yaşamdan bir şeyler öğrenmek için farkındalığınızı geliştirin ve başkasından ödünç alınmış yaşamı yaşamayın. Bir başkasının  anlayışı size uymaz. O zaman yaşam, bir taklide dönüşür.

Yaşamı elde etmek için yaşama aşık olmak gerekir. Yaşama sessizlik dolu gözlerle bakın ve yaşamla sözsüz bir bağlantıya geçin. Sizinle yaşam arasında kelime yoktur. Yaşama  aşık olmak ile birine aşık olmak farklıdır. Birine aşık olduğunda ona ihtiyaç duyarsınız aşkı da onu elde etme aracı olarak kullanabilirsiniz. Fakat yaşama insan zaten sahiptir. İnsan aşık olduğu kişiye sahip olunca aşk da gider. Oysa yaşam aşkı bambaşkadır. Yaşama bir kez aşık oldunuz mu o aşk asla bitmez. Yaşama aşık olmak için başkalarının yaşamla ilgili sözlerini umursamamak gerekir. Yaşamla ilgili yapılan tüm açıklamalar yaşama aşık olmayı engeller.

Yaşamın gizemini yaşamak için aklı değil kalbi kullanın….

Neval Kütük

Dünya Değişim Akademisi

Değişim Uzmanı

www.dunyadegisimakademisi.com

nevalkutuk77@gmail.com

 losevy 0bulut1
face1 twit1 rekban” width=

Türkiye ve Adana'dan hayata ve yaşama tanıklık ettiğimiz haberleri bulacağınız haber portalımızdaki yayınlar kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.