Yetmedi mi bu ölümler?.. - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

7 Mayıs 2021 - 00:20
Mengücek Gazi ÇITIRIK

Adana Barosu eski Başkanı

Mengücek Gazi ÇITIRIK

Yetmedi mi bu ölümler?..

Uzmanlar, sağlıkçılar, bilim insanları felakete doğru koştuğumuzu her gün açıklıyorlar.

Yetmedi mi bu ölümler?..
Son Güncelleme :

20 Nisan 2021 - 8:58

Sizi iyi tanıyoruz muktedirler. 19 yıldır devam eden yönetim anlayışınızda; insan yaşamının, yaşam hakkının öneminin olmadığını, insan onur ve saygınlığına yaraşan bir yaşam koşullarının asgari koşullarının hazırlanmadığını, dünya olanaklarından yararlanmak yerine insanlara ölümü kutsayan, bu dünya için değil, öbür dünya için yaşamayı öne çıkardığınızı biliyoruz.

Döneminizde çeşitli olaylarda, saldırılarda ve katliamlarda binlerce insan yaşamını yitirdi.

Örnekler vereyim. 28 Aralık 2011 Roboski Katliamı 34 ölü, / 11 Mayıs 2013 Reyhanlı saldırısı 52 ölü,  / 13 Mayıs 2014  Soma Katliamı 301 ölü,  / 20 Temmuz 2015 Suruç Katliamı 34 ölü,  / 10 Ekim 2015 Ankara Gar Katliamı 109 ölü,  / 29 Kasım 2016 Aladağ Yurt Yangını 12 ölü, / 8 Temmuz 2018 Çorlu Tren Katliamı 25 ölü…

Başlangıcından bu yana şeffaflık, açıklık içinde yönetemediğiniz, hesap vermediğiniz, verileri eksik, yanlış açıkladığınız, gizlediğiniz, sosyal hukuk devletinin gereğini yapmadığınız, ölen ölür /kalan sağlar bizimdir dediğiniz, kuralları sadece yoksula, garibana, sahipsize uyguladığınız, cenazelerinizde, kongre ve kurultaylarınıza virüsün uğramadığı pandemi sürecinde bugün virüs nedeniyle yitirdiğimiz insan sayısı (tüm kırpmalara karşın) 341 olarak açıklandı. Bunun sorumluluğu 84 milyonda mı?

Yoksa aklı, bilimi, uzman görüşlerini reddederek bildiğini yapmaya devam eden siyasi iktidarda mı?

Uzmanlar, sağlıkçılar, bilim insanları felakete doğru koştuğumuzu her gün açıklıyorlar.

Yetmedi mi bu ölümler?..

 

Av. Mengücek Gazi Çıtırık

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl  chpemek
twittan facetan