YOK OLAN SİSTEMİN GÖLGESİNDE  23 NİSAN!... - Tanık GazetesiTanık Gazetesi

3 Ağustos 2021 - 10:37

Selin Sayek Böke, A.Rezzak Oral , Aziz Erbek, Tuğba Terlik

Konuk Yazarlar

YOK OLAN SİSTEMİN GÖLGESİNDE  23 NİSAN!…

YOK OLAN SİSTEMİN GÖLGESİNDE  23 NİSAN!…
Son Güncelleme :

23 Nisan 2018 - 10:40

 olimpiyat

Büyüklerin acımasızlığı ve tavan yapmış egolarının arasında Bayramlarını kutlamaya çalışan, kakılan, sistematik olarak eğitim ve yaşam hakları ellerinden alınan çocuklar….

Kutlamaları bile rant haline getiren eğitimciler, yöneticiler…

Gelecekleri ellerinden alınmış ya da yanlış yönlendirilmiş çocuklarımız…

23 Nisanlarını kutlasanız ne olur, kutlamasanız ne olur!

Eminim ki, Mustafa Kemal Atatürk bu günü çocuklara armağan ederken bütün bu anlamsızlıkları düşünmemiştir.

Şimdi bu güzel günde neden böyle yazıyorum, merak ediyor ve hatta kızıyorsunuzdur…

Sen,  benim geleceğimi elimden alıyorsun ama bir taraftan göstermelik kutlamalar yapıyorsun pehhh….

Önce seçimi erkene alarak eğitimin kalbinden vurdunuz, sonra sınav kalktı diyerek alt yapısını hazırlamadığınız Lise geçiş sınavlarını koydunuz ve hala illerinden Anadolu Lisesi olmayan ülkem de çocukları şaşkına çevirdiniz, her yerde Üniversite açarak işsizliği kaliteli hale getirdiniz. Çaresizlikten hayatına kıyan, işsizlikten istemese de orduya katılan kuş gibi şehit olan gençleri savaşmaya mecbur ettiniz, insanları  su sızıntısı gibi cehalete, eğitimsizliğe sürüklediniz bu insanların evlatları, aynı istediğiniz gibi büyüdü.

Üzerine eğitimcileri onursuzlaştırdınız ve bu saçma sapan alt yapının sonucu çocuklara “öğretmenine sen not ver” dediniz….

Yok, bütün bunlar yetmedi, MEB bağlı bütün eğitim kurumlarına teşvik verdiniz ki, ilk çıktığında “ne yapıyor bunlar çocuklar sosyal uyumsuzluk yaşayacak ve dönüşü felaket olacak dediğim de” insanlara çok mantıklı gelmemişti.

Şimdi ne oldu?

Hiçbir alt yapısı olmayan, sistemsizliğin içinde sistem kurmaya çalışan seçilmişler sayesin de çocuklar kaygılı, teşvikle özel okullarda eğitim alan çocuklar “ben kimim” endişesi yaşarken çıktığı kabuğu artık beğenmiyor. Aileler, zıpladıkları bu sistemin artık maddi sıkıntının çoğalmasından dolayı çaresiz, paralı okulların ticareti içinde “çok kazan az harca” zihniyetiyle yerle bir ettiği eğitim kalitesi ve ilkokuldan başlayan zincirin son halkası üniversite sınavında alınan sıfır puanlar….

Eğitime kapalı aile, bu ailenin çocuklarına çaresiz, eli kolu bağlanmış bir eğitmen kitlesi, geleceğimiz olan çocuklarımızla dalga geçen bir hükümet…

Şimdi, bu çocukların yaşadığı kişilik bozukluğu, psikolojik gelgitleri ailelerin yaşamını kâbusa dönüştürmeye başladı.

Hadi bakalım, buyurun cenaze namazına…

23 Nisan’ı ,19 Mayıs’ı bu şekilde, laf olsun diye kutlamak aynı downlu çocukların gösterisine alkış çalmak ve ondan sonra arkanı dönüp gitmekten ne farkı var….

İnanın, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk bütün bunların olacağını her ne kadar Nutuk’ta anlatmış olsa da tahmin etmemiştir…

Seçim var, bütün siyasi partilerin en şirin hallerini göreceğiz….

Keşke Yanılsaydım…

Ama olmadı!

Şimdilik her zaman olduğu gibi hoşça kalın, akıl sağlığınızı korumaya çalışın!

 

 bizeulasin1

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
whatsappl  boslukicin  chpemek
twittan  boslukicin facetan